DENSO Lamdasonde
Beskrivelse
Original DENSO Lamdasonde. helt NY. ingen depositum.
Tjek Original numre i beskrivelsen herunder.
Leveringstid 1-2 dage hvis vist på lager.
Leveringstid fra Fjernlager er kommende Mandag +1 uge. Bestilling senest fredag morgen kl. 7:00. for at komme med i bestilling fra DENSO.
Egenskaber
| Lambdasonde | opvarmet |
| Lambdasonde | pladesonde |
| Lambdasonde | Gevind, forsmurt |
| Lambdasonde | Springsonde |
| Gevindmål | M18x1.5 |
| Kabellængde [mm] | 375 mm |
| Antal stikkontakter | 4 -polet |
| Producentbegrænsning | DENSO |
| til original-nummer | 1108795 |
| Kvalitet | DENSO |
| vægt [g] | 109 g |
| Bruttovægt [kg] | 142 g |
OE-numre
- FORD / 1010006
- FORD / 1108795
- FORD / 7038055
- FORD / 7318042
- FORD / 96VB-9F472-AA
- FORD / 96VB-9F472-BA
- FORD / 96VB-9F472-DA
- FORD / 96VB-9F472-DB
Passer til 18 køretøjer
| FORD FIESTA IV (JA_, JB_) 1.25 i 16V | 75 HK | 8.1995 - 1.2002 |
| FORD PUMA (EC_) 1.4 16V | 90 HK | 11.1997 - 10.2000 |
| FORD FIESTA kasse (J5_, J3_) 1.4 i | 90 HK | 4.1996 - 10.1999 |
| FORD FIESTA IV (JA_, JB_) 1.4 i 16V | 90 HK | 4.1996 - 1.2002 |
| FORD PUMA (EC_) 1.7 16V | 125 HK | 3.1997 - 6.2002 |
| FORD TRANSIT TOURNEO 2.0 | 114 HK | 11.1994 - 12.2000 |
| FORD TRANSIT kasse (E_ _) 2.0 (EAL, EAS) | 114 HK | 6.1994 - 3.2000 |
| FORD TRANSIT Bus (E_ _) 2.0 (EBL, EBS, ECL, EDS, EDL, EGL, ESS, ESL, EUS) | 114 HK | 9.1995 - 3.2000 |
| FORD TRANSIT Chassis (E_ _) 2.0 (EME/L/S, ENE/L/S) | 114 HK | 8.1994 - 3.2000 |
| FORD GALAXY (WGR) 2.0 i | 116 HK | 11.1995 - 5.2006 |
| FORD SCORPIO II (GFR, GGR) 2.0 i | 115 HK | 10.1994 - 8.1998 |
| FORD SCORPIO II Turnier (GNR, GGR) 2.0 i | 115 HK | 10.1994 - 8.1998 |
| FORD SCORPIO II (GFR, GGR) 2.0 i 16V | 136 HK | 10.1994 - 8.1998 |
| FORD SCORPIO II Turnier (GNR, GGR) 2.0 i 16V | 136 HK | 10.1994 - 8.1998 |
| FORD GALAXY (WGR) 2.3 16V | 146 HK | 1.1997 - 5.2006 |
| FORD SCORPIO II (GFR, GGR) 2.3 i 16V | 147 HK | 6.1996 - 8.1998 |
| FORD SCORPIO II Turnier (GNR, GGR) 2.3 i 16V | 147 HK | 6.1996 - 8.1998 |
| FORD PUMA (EC_) Racing ST 160 | 155 HK | 6.1999 - 6.2002 |
Del på Facebook
559,11 kr.
(447,29 kr. ekskl. moms)
Plus evt. lev. omk.
DENSO fjernlager. 8-14 dage
-
Lagerstatus
-
VarenummerDOX-2013
-
EA-nummer8717613024270
-
Artikel nr.DOX-2013
-
BrugtNej
Del på Facebook